Juniorce ševců chybělo ve Znojmě pět minut

u21

02.04.2022

Juniorka ševců byla pět minut od dalšího jarního bodového zisku na půdě soupeřů. Ve Znojmě držela ještě v 86. minutě nerozhodný výsledek, nakonec však v duelu 21. kola MSFL podlehla domácím 1:2.

„Je to velká škoda, protože bod jsme si odvézt mohli. Jenomže v druhé půli jsme se nechali až příliš zatlačit a do naší šestnáctky létal jeden centr za druhým. Soupeř zvýšil agresivitu, pomohli mu zkušení hráči, zejména přesun Pepi Hnaníčka do středu pole. A my jsme se pak už jenom bránili. Chybělo nám sebevědomí a nakonec jsme dvě situace ve vlastní šestnáctce neuhlídali. Inkasovali jsme z bezprostřední blízkosti poté, co jsme nedostali míč do bezpečí a následně nepokryli dorážející hráče,“ mrzelo zlínského trenéra Luďka Marcaníka.

Začátek byl přitom v podání žlutomodrých velmi solidní. Pafka mohl otevřít skóre, když napálil míč do tyčky Przybyszovy branky! Z následné dorážky získali hosté alespoň roh. A po půlhodině se mladí ševci dokonce z nenápadné akce ujali vedení. Bobčík odcentroval z pravé strany na Chwaszcze, který se hlavou zblízka trefil k levé tyčce a otevřel skóre zápasu - 0:1! Za zmínku stojí i další Pafkova křížná střela, která skončila těsně vedle.

„První poločas nám opravdu vyšel. Soupeře jsme k ničemu nepustili, dařila se nám organizace hry a z rychlých brejků jsme se dokázali dostávat do nebezpečných situací. Takto nějak jsem si náš výkon představoval. Hráli jsme dobře a zodpovědně,“ vrátil se k úvodnímu dějství zlínský kouč. Jenomže po změně stran domácí přidali. Přesto to mohli být žlutomodří, kteří měli na kopačkách druhý gól.

V 55. minutě se na pravé straně dobře uvolnil Mlýnek, ale při samostatném nájezdu na Przybysze jen trefil vybíhajícího brankáře. Hned nato na druhé straně Hnaníček se opřel do odraženého míče a mířil jen kousek od pravé tyčky branky! A pak už bylo vyrovnáno! Po špatném zákroku brankáře, se dostal k zakončení Kirschner, který nepropálil blok žlutých hráčů, ovšem se odrazil k Tomáši Oklešťkovi, který se z velké blízkosti trefil přesně - 1:1!

Tady se lámal chleba. I když jsme byli pod tlakem, mohli jsme domácím zasadit druhý úder a hned by se nám dýchalo lépe. Místo toho jsme inkasovali vyrovnávací gól a potom už náš výkon opravdu dobrý nebyl. Místy jsme se sice dokázali z tlaku vymanit a už to vypadalo, že bychom alespoň remízu mohli uhájit, ale znovu jsme doplatili na nedůraz ve vlastní šestnáctce, čehož soupeř využil,“ konstatoval Luděk Marcaník.

Hnaníček totiž v 86. Minutě dokázal hlavičkou vrátit míč před branku, kde zrovna byl Kočík, a ten již neměl těžkou práci, aby dostal míč do branky - 2:1!

V neděli 10. dubna hostí juniorka ševců v 10.30 hodin soupeře z Rosic.

VÝSLEDEK – 21. KOLO MSFL: 1. SC Znojmo – FC FASTAV Zlín B 2:1 (0:1). Branky:  56. Okleštěk, 86. Kočík – 32.Chwaszcz. Rozhodčí: Nápravník - Denev, Mayer. Diváci: 185. Znojmo: Przybysz – Tkadlec, Papež, Russmann, Okleštěk (90+1 Bartůněk), Holman (25. Kočík), Glushach, Gonçalves (84. Březina), Hnaníček, Krakovčík (46. Prokeš), Kirschner. Trenér: Alois Skácel. Zlín B: Šiška – Jura, Slovák, Kulíšek, Pafka, Bobčík, Mlýnek, Hrdlička (61. Pobořil), Uhřík, Chwaszcz (46. Číž), Kolář (46. Mlýnek). Trenér: Luděk Marcaník.