Juniorka dominovala v zápase s Jihlavou

29.07.2018

V horkém letním počasí se představila zlínská juniorka poprvé před domácími fanoušky. Na zlínskou Letnou přijeli mladící z Jihlavy, kteří nedokázali vstřelit branku a navíc si odvezli domů čtyřbrankový příděl.

Zlínským mladíkům vyšel na výbornou vstup do zápasu. V 8. minutě se dostal k odraženému míči Venený a nadvakrát ho dokázal dostat za Kolářova záda, 1:0.

Na druhé straně zahrozila Jihlava po centrovaném míči, ale nehlídaný útočník na zadní tyči nedokázal usměrnit svou hlavičku mezi tři tyče. Daleko lépe si poradil na zlínské straně se zakončením hlavou Bačo, bohužel jeho zakončení vykopávali hosté z brankové čáry.

A v 31. minutě to již bylo o dvě branky. Po rychlé křídelní akci se dokázal prosadit na přední tyči i s trochou štěstí Gettler, 2:0.

Druhý poločas začali žlutomodří opět skvěle. Ještě neuběhlo ani pět minut a už to bylo o tři branky. Holík poslal přesný míč za obranu na Gettlera a ten levou nohou uklidil míč podél vybíhajícího Koláře, 3:0.

Po inkasované brance jakoby jihlavští přidali a začali být nebezpečnější. Nejprve musel Šiška zasáhnout proti střele z rohové kopu. A za chvíli byl opět v permanenci zlínský brankář, protože hostující útočník vystihl špatnou malou domů a uháněl sám na Šišku. Toho dokázal objet, ale naštěstí pro zlínské se vytlačil ze střeleckého úhlu a nedokázal zakončit.

Zlínští poté opět přidali a začali si vytvářet další brankové příležitosti. A jednu z nich se jim díky Tkadlecově krásné trefě z nějakých 20m podařilo využít, 4:0. Poté ještě mohli branku přidat Zahradník nebo Kopečný, ale ani jeden nedokázali prostřelit hostujícího brankáře.

Další zápas hraje juniorka v neděli od 11h proti Třinci ve Spytihněvi.

FC FASTAV Zlín U21 – FC Vysočina Jihlava 4:0 (2:0)

FC Fastav Zlín: Šiška – Bačo, Kopečný, Košák, A. Tkadlec, Holík, Sklenář (80. Bykhovskyi), Štěpánek (68. Červenka), Venený, Novák (58. Zahradník), Gettler (82. R. Tkadlec)

FC Vysočina Jihlava: Kolář – Beseda, Dujmovič, Pavlík (58. Šteffl), Řezáč, Vašíček, Smejkal, Čáp, Svatík (76. Karmazín), Svoboda (29. Lorenc, 35. Průša), Mašič (80. Sargsyan)

Branky: 31. a 48. Gettler, 8. Venený, 80. Tkadlec A.

ŽK: Červenka - Kolář