Juniorka dovezla tři body i z Jihlavy

20.04.2019

Zlínští mladíci mají v nadstavbové části formu. I ve čtvrtém zápase neprohráli, když dokázali porazit Jihlavu. A minimálně do pondělí se dostali na čelo tabulky.

Úvod zápasu se odehrával ve vysokém tempu. Bohužel pro přítomné diváky se hrálo spíše ve středu hřiště a šancí bylo po málu. Proto za zmínku stojí na zlínské straně přímočará akce, u které byl na konci v dobré pozici Nečas, ale bohužel míč vůbec netrefil.

Na druhé straně zahrozili domácí nebezpečnou střelou ze střední vzdálenosti, která mířila nad Šiškovu bránu. Ale pak přišel na řadu krásný fotbalový moment v podání zlínských mladíků.

Ve 27. minutě začala akce u našeho brankáře, který i pod tlakem zachoval klidnou hlavu a s pomocí obránců krásně vyjeli do útočné kombinace. V ní pokračoval míčem za obranu Venený na Sklenáře, který krásným centrem našel hlavu mladého Hellebranda a ten bez problému otevřel skóre utkání, 1:0.

Zlínské branka nakopla. V další šanci se ocitl po přihrávce Nečase Sklenář, ale jeho obstřel na přední tyč dokázal brankář Dutka vyrazit na rohový kop.

Do poločasu se ale ještě jednou měnilo skóre. Rychlonohý Nečas dokázal vybojovat zdánlivě ztracený míč, potáhl ho podél brankové čáry a předložil ho Martinovi Mlýnkovi, který uklidil míč do prázdné brány, 2:0.

Druhý poločas se odehrával v podobném duchu. Velkých příležitostí bylo poskromnu.

I když v dobrých pozicích se ocitl Nečas nebo Mlýnek, ale vždy byli na poslední chvíli zablokování domácími obránci. Domácí se snažili vyrovnat, ale zlínské dostali pod tlak až v posledních pěti minutách.

V nich nejprve po střele z boku zazvonila tyč zlínské brány. A z následného rohového kopu i břevno naší svatyně. Zlínští tyto příležitosti naštěstí ustáli a navíc sami mohli rozhodnout. Ale Gettler nevyužil krásné přihrávky Víti Mlýnka, když ho z 10m vychytal Dutka.

Zlínští si ale i tak zaslouženě odvezli všechny body ze hřiště Jihlavy a ze 4 zápasů mají na kontě krásných 10 bodů.

V dalším zápase se ševci představí v neděli na zlínské Letné! Od 12:30 se utkají s Duklou Praha.

FC Vysočina Jihlava U21 - FC FASTAV Zlín U21 0:2 (0:2)

FC Vysočina Jihlava: Dutka – Nerad (46. Mašič), Urbánek, Časta, Pavlík (63. Karmazín), Sargsyan, Šteffl, Dujmovič (81. Mory), Banzuzi, Křišťál (59. Řezáč), Svatík

FC Fastav Zlín: Šiška – Červenka (90. Tkadlec), Cedidla, Košák, Tkadlec, Sklenář (81. Kolář), Mlýnek M., Zahradník (72. Mlýnek V.), Venený, Hellebrand (66. Novák), Nečas (84. Gettler)

Branky: 27. Hellebrand, 44. Mlýnek M.

Rozhodčí: Cieslar – Hájek, Pfeifer