Juniorka i přes solidní výkon body z Teplic nepřivezla

05.05.2019

V nedělním dopoledni se představila na hřišti v Dubí naše juniorka, která se střetla s Teplicemi. Domácí dokázali vstřelit hned v úvodu utkání po standardní situaci branku. A tento hubený náskok jim vydržel i přes několik vyložených šancí mladých ševců, kteří tak poprvé v nadstavbové části vyšli bodově naprázdno.

Úvod utkání patřil teplickým hráčům, kteří na naše borce doslova vlétli. Dokázali si vypracovat i první standardní situaci, po které se nejlépe zorientoval ve vápně Válek a otevřel skóre utkání, 0:1.

Postupem času se začali více osmělovat i zlínští a začali nepříjemně zlobit teplickou defenzívu. Po opakovaném centru byl blízko ke vstřelení Nečas, bohužel v pádu zakončit nedokázal.

Za chvíli měl na kopačce vyrovnání i Červenka, ale jeho střela mířila mimo tři tyče. A nejblíže ke skórování měl Martin Nečas, který po centru Mlýnka trefil hlavou pravou tyč Plachého brány.

Domácí měli velkou příležitost až v poslední minutě prvního poločasu. Zahrozili opět po standardní situaci, ale tentokrát byl proti Lebánek, který výborně zmenšil střelecký úhel a nepustil tak míč za svá záda.

Druhý poločas začal po dlouhém autovém vhazování příležitostí teplických, ale brankář Lebánek dokázal střelu vyrazit na rohový kop. Od této chvíle ševci přidali na obrátkách a začali domácí mužstvo přehrávat.

Po standardní situaci Nečase byli blízko skórování, bohužel míč byl z prostoru brankové čáry včas odstraněn. Za pár minut později měl po vybídnutí Veneného příležitost Červenka, který bránu vysoko přestřelil.

Další podobnou šanci měl Venený, ale i on netrefil míč mezi tři tyče. S přibývajícím časem začali zlínští hru více otvírat a před bránou soupeře si vytvořili obrovský tlak, který vyústil v obrovskou skrumáž, kde byli téměř všichni hráči obou družstev. Ta ale vyústila jen v zakončení Mlýnka mimo Plachého bránu.

Zlínští mladíci i přes solidní výkon a spoustu neproměněných šancí odešli poprvé v nadstavbové části poraženi, ve které i tak drží stále první místo.

Další utkání sehrají mladí ševci v pondělí od 13:00 proti juniorce Třince.

FK Teplice U21 - FC FASTAV Zlín U21 1:0 (1:0)

FK Teplice: Plachý – Válek, Moncevičs, Mikšovský, Švejda, Kuchař (86. Baftijar), Soungole, Trubač, Vepřovský (68. Vobecký), Mustafič (90. Novák), Ondrášek (62. Šmalcl)

FC Fastav Zlín: Lebánek – Červenka (70. Gettler), Košák, Tkadlec Adam, Sklenář (89. Vičánek), M. Mlýnek, V. Mlýnek, Zahradník (73. Novák), Tkadlec Radim, Venený, Nečas

Branka: 3. Válek

Rozhodčí: Vitner – Mokrusch, Vaňkát
ŽK: Košák