Juniorka i přes sympatický výkon body ze Sparty neodvezla

17.05.2018

Zlínští mladíci dohrávali ve čtvrtek na Strahově 5. kolo Juniorské ligy. Proti nim stála pražská Sparta, za kterou nastoupila i možná nová posila letenské klubu, odchovanec Bayernu Mnichov, Mario Daniel Crnički. Žlutomodří byli v zápase minimálně vyrovnaným soupeřem, bohužel nedokázali vstřelit branku, a proto odjeli z Prahy bez bodového zisku.

Ševci začali zápas hodně aktivně a v úvodní šanci se po dobrém presinku ocitl Gettler, bohužel jeho střela jen vyprášila rukavice Bačkovského. Za chvíli střílel po narážce ve vápně Venený, ale jeho zakončení nemělo dostatečnou razanci.

Sparta se připomněla o pár chvil později. Po rohovém kopu střílel z otočky hodně sledovaný Crnički, kterého vychytal výborným zákrokem Šiška.
Do další šance se dostali opět zlínští. Po průnikové přihrávce se řítil sám na brankáře Martin Mlýnek, míč si navedl na levou nohu a bohužel nedokázal přehodit dobře vyběhnuvšího Bačkovského. Na druhé straně byla blízko skórovaní i domácí Sparta, ale odražený míč napálila z hranice vápna jen do Šiškovy pravé tyče.

Ve druhém poločase se muselo pár minut čekat na výraznější ohrožení brány. Bohužel pro zlínské se k němu dostali jako první letenští a hned z nenápadné akce skórovali. V 59. minutě se po centrovaném míči prosadil na přední tyči střídající Novotný, 0:1.

Žlutomodří se nestihli ani pořádně vzpamatovat z obdržené branky a za dvě minuty lovil Šiška míč z brány podruhé. Palečko si to trestuhodně namířil středem hřiště přes několik zlínských obránců až k bráně a dokázal prostřelit zlínského brankáře, 0:2.

Zlínské hráče inkasované branky nesrazily a naopak opět začali ohrožovat domácí bránu. K vyrovnání neměl daleko Kopilec, který po přihrávce Votavy tečovanou střelou hodně vystrašil všechny domácí příznivce. Poté mohl snížit i druhý z bratrů Mlýnků, i ten pádil sám na brankáře, bohužel nedokázal zakončit včas a nakonec byl jeho pokus zblokován.

Na konci zápasu měla ještě jednu příležitost i Sparta, ale po úniku z kraje hřiště zasáhl dobře zlínský brankář. Juniorka bohužel nedokázala i přes solidní výkon vstřelit branku, a proto odjela ze Strahova bez bodového zisku.

Další a zároveň poslední domácí utkání hrají zlínští junioři v neděli 20.5 v 11:00 na zlínské Letné. Představí se proti momentálně prvnímu celku Juniorské ligy, Teplicím.

AC Sparta Praha U21 - FC FASTAV Zlín U21 2:0 (0:0)

AC Sparta Praha: Bačkovský – Pavlík, Penc, Tasič, Burda, Palečko (84. Maksič), Špaček, Mota Da Silveira (46. Novotný), Alexandr, Radwan, Crnički (77. Čajkovský)

FC Fastav Zlín:  Šiška – Košák, Tkadlec, Votava (81. Knedla), Nečas, Vičánek (46. Sotolář), Zahradník, Kopilec (71. Mllýnek V.), Getter, Venený, Mlýnek M. (84. Šimoník)

Branky: 59. Novotný, 61. Palečko    ŽK: Penc, Tasič - Tkadlec