Juniorka na Letné přetlačila Rosice. Rozhodl Polášek

01.06.2024

Trefa krajního obránce Šimona Poláška z 63. minuty rozhodla sobotní dopolední duel na Letné, kde fotbalisté Zlína B v bojovném utkání 30. kola MSFL přetlačili Rosice 1:0 a tabulkovému sousedovi odskočili na rozdíl tří bodů, jsou jedenáctí.

„Výsledek je potěšující, hra už se mi tolik nelíbila,“ glosoval kouč zlínské juniorky David Hubáček.

Jakoby kulisy ligového stadionu mladým ševcům svazovaly nohy. Necelé dvě stovky diváků viděly vyrovnanou bitvu bez velkých šancí. „Bylo to spíše bojovné než pohledné utkání,“ souhlasí Hubáček.

V první půli měli herně navrch hosté z Rosic, do pořádného zakončení se ale ani přes územní převahu nedostali.

„V prvním poločase jsme tahali za kratší konec. Byli jsme nepřesní, nervózní. Nevím, jestli to bylo tím, že jsme hráli na hlavním stadionu, ale nebylo to od nás ono. Přišlo mi, jako bychom se sešli zase po týdnu. Rosice byly lepší, naštěstí gól nedali,“ oddechl si.

V 9. minutě se k zajímavé hlavičce dostal Dobrovský, brankář Bachůrek ale balon vytěsnil na roh. Zlínský gólman si pak poradil i s dalšími ošemetnými situacemi ve vlastním vápně, zneškodnil i několik střel soupeře.

Na druhé straně gólman Jágrík moc práce neměl. Tvrdou střelou jej prověřil jenom Číž.

„O přestávce jsme si v šatně něco řekli. Změnili jsme rozestavení, sestavu prostřídali a náš výkon šel nahoru,“ těší Hubáčka.

Žádný z týmů ale moc nebezpečný nebyl. Rosice zahrozily v 51. minutě, kdy po rohu Koláčného nebezpečně pálil Novák těsně vedle.

Na druhé straně z dálky střílel Švach mimo. Klíčová chvíle přišla v 63. minutě, kdy se po centru Ovesného z levé strany nadvakrát prosadil Polášek. Jeho hlavičku sice gólman Jágrík ještě vyrazil, pohotová dorážka ale skončila v síti.

Slovan mohl srovnat hned vzápětí, skvělý Bachůrek ale neinkasoval.

Hosté se ve zbytku utkání snažili o vyrovnání, domácí obrana ale všechny dlouhé nákopy a centry odvrátila. Střely ze střední vzdálenosti šly zase mimo nebo je lapil Bachůrek.

„Nevybavuji si, že by měl soupeř ke konci utkání nějakou šanci. Možná tam byl jeden závar, který jsme ale vyřešili,“ uvedl Hubáček.

Jeho tým na Letné neinkasoval, vydřel hubenou výhru 1:0. „Rosice jsou kvalitní, nepříjemný a silový tým. Měli jsme s nimi problémy. Hosté měli více ze hry, ale my dali gól, byli šťastnější,“ dodal kouč ševců.

Jelikož hráči prvního týmu čerpají dovolenou, šanci v třetiligové rezervě dostali i Hellebrand s Petrutou z devatenáctky.

Předposlední zápas letošní sezony sehraje zlínská juniorka příští pátek v Otrokovicích, kde ji čeká derby s domácím Zlínskem. Začíná se v 17.30.