FC Zlín oficiální web

Juniorka nasázela Příbrami šest branek

20.05.2019

Poslední domácí zápas se naší juniorce náramně vydařil. Na zlínské Letné se představilo i několik hráčů z A týmu a bylo to na výsledku znát. Ševci totiž svého soupeře z Příbrami dokázali rozstřílet 6 brankami.

První příležitost utkání přišla hned v úvodních sekundách. Po rychle rozehraném autovém vhazování centroval Nečas na Sklenáře a ten střelou z voleje rozvlnil boční síť.
O pár sekund později zakončoval po úniku z kraje Nečas, který mířil také do boční sítě, ale za přispění brankáře Melichara.

A v 11. minutě to vzal na sebe Slaměna, který udělal kličku před pokutovým územím a krásnou přízemní střelou otevřel skóre utkání, 1:0.
Zlínští byli nadále při chuti. Další branku mohl přidat Železník, ale bohužel byl tak blízko u hostujícího brankáři, že nedokázal zamířit přesně.

Ale za pár minut později se už radoval. Ševci podnikli krásnou přízemní kombinaci až do pokutového území, kde nejprve zakončoval osamocený Jakubov, poté dorážel jeho střelu Železník a do třetice všeho dobrého dorazil míč do brány Jakubov, 2:0.

Druhý poločas začal individuální akcí Sklenáře, který přešel přes bránícího soupeře a naservíroval míč Gettlerovi, který zvýšil stav na 3:0. Po další kombinaci zakončoval na zadní tyči Jakubov, ale jeho hlavička mířila těsně mimo.

A chvíli na to měli hosté první příležitost v utkání. Po průnikové přihrávce uháněl sám z boku na Dostála hostující útočník, ale úspěšnější byl náš brankář, který míč za svá záda nepustil.

Další branka padla po přímočaré akci. Slaměna vysunul přihrávkou Nečase a ten již svůj samostatný únik s přehledem proměnil, 4:0.
A to nebylo vše. Po standardní situaci Nečase byl stažen ve vápně Tkadlec a byla nařízena penalta. K pokutovému kopu se postavil Nečas a překonal Melichara popáté, 5:0.

Zlínští měli i nadále několik příležitostí. Jakubov mířil v úniku těsně vedle, Slaměna zakončoval  v dobré příležitosti do brankáře a i Radim Tkadlec nedokázal překonat brankáře.

A tak pár minut před koncem předvedli poslední krásnou gólovou akci zlínští. Slaměna doběhl dlouhý míč a od postranní čáry vyzval ke skórování Jakubova, který krásnou patičkou stanovil konečný stav na 6:0.

Poslední zápas v Juniorské lize odehrají zlínská juniorka hned ve středu 22.5., kdy se představí na hřišti Českých Budějovic.

FC FASTAV Zlín U21 – 1. FK Příbram 6:0 (2:0)

FC Fastav Zlín: Dostál – Novák (81. Zahradník), Košák, A. Tkadlec, Sklenář (81. Vičánek), Železník (46. R. Tkadlec), Bartošák (46. Gettler), Jakubov, Venený (69. Kolář), Slaměna, Nečas

1.FK Příbram: Melichar – Jelínek, Benda, Duda (79. Švestka), Mezera, Jílek, Belej (70. Nezník), Hloušek, Polák, Sirotek (79. Nikl), Jandera

Branky: 11. Slaměna, 28. Jakubov, 48. Gettler, 61. Nečas, 72. Nečas, 79. Jakubov

Rozhodčí: Marek – Horák, Batík
ŽK: Mezera, Polák, Jílek (všichni Příbram)