Juniorka podruhé v řadě remizovala

28.08.2018

Den po úspěšném derby na Slovácku cestovali naši posílení junioři do Olomouce, kde se utkali s místními mladíky. Ševci prospali první poločas, ve druhém již byli lepší, ale jejich snaha vedla pouze ke srovnání stavu.

V bráně ševců nastoupil Matej Vozár, který je ve Zlíně na testech. A hned od úvodních sekund musel být na pozoru. V první minutě ševci nezachytili náběh domácího hráče za obranu ševců, naštěstí olomoucký útočník nedokázal zakončit a sám se vytlačil z dobré pozice.

To zlínským jako varování nestačilo a za další tři minuty již prohrávali. Ševci prohráli osobní souboj u pomezní čáry, domácí Baďura nastřelil míč před bránu, kde si ho nešťastně srazil do brány jeden ze zlínských hráčů, 0:1.

Na konci úvodní dvacetiminutovky se musel vytáhnout zlínský brankář, který vytáhl hlavičku domácího hráče po rohovém kopu mimo tři tyče. O pár minut později zahrozili i zlínští. Jakubov po centru Gettlera zakončil do tyče, bohužel i tak byl v ofsajdovém postavení.

A za chvíli vybojoval důrazný Masař míč před vápnem olomouckých, navedl si ho na levou nohu a nekompromisní střelou pod břevno nedal Reichlovi šanci, 1:1.

Nerozhodný stav ale dlouho netrval. Olomoučtí unikli po své levé straně, předložili míč do pokutového území, kde ho zlínští nedokázali odvrátit a Baďura již neměl problém vsítit další branku, 2:1.

Ve druhém poločase výrazně přidali na tempu žlutomodří, a začali domácí mužstvo přehrávat. Bohužel se do mnoha nedostávali, protože všechny akce končili ještě před Reichlovou bránou.

Olomoučtí hráči se na polovinu ševců dostávali spíše sporadicky, a proto brankář Vozár nemusil řešit žádnou těžkou situaci. To samé platilo i o Reichlovi, který také moc práce neměl.

Vzruch přinesla až 80. minuta, kdy do hry vstoupil videorozhodčí, který byl přítomen po celou dobu utkání. Masař se chtěl uvolnit v pokutovém území, ale byl podražen jedním z olomouckých hráčů. Rozhodčí Marek se při přerušené hře vrátil k inkriminovanému souboji a po poradě s videorozhodčím nařídil pokutový kop. K tomu se postavil Slaměna a bezpečně vyrovnal na 2:2.

Poslední šanci zápasu, ale měla Sigma. Po kombinaci středem hřiště musel zasáhnout Vozár, kterého chtěl prostřelit mezi nohy domácí útočník.

Další zápas hraje juniorka v pondělí 3. 9. ve Spytihněvi. Tam se střetne od 11h s juniorkou Karviné.

SK Sigma Olomouc U21 - FC FASTAV Zlín U21 2:2 (2:1)

SK Sigma Olomouc: Reichl – Diblík, Kotouč (46. Kodeš), Surzyn, Zlatohlávek (62. Chytil), Matoušek, Baďura (73. Cikryt), Zifčák (86. Kamas), Spáčil, Sláma (90. Nízký), Zmrzlý

FC Fastav Zlín: Vozár – Bačo, Holík, Košák, Masař (80. Sklenář), Gettler (78. Červenka), Kopečný, Zahradník (78. Bychovskij), Jakubov (62. Novák), Venený, Slaměna

Branky: 4. a 31. Baďura – 28. Masař, 81. Slaměna (pen.).

ŽK: Vozár, Kopečný, Bačo