Juniorka porazila Karvinou a je v čele Juniorské ligy

U21

18.02.2018

Svůj první mistrovský zápas v novém roce má za sebou již i naše juniorka. Ta posílená o některé hráče A-týmu porazila vedoucí celek moravské části Juniorské ligy, Karvinou. Navíc ji i předskočila v tabulce a může se minimálně do příštího kola vyhřívat v čele tabulky.

Mladí ševci měli výborný vstup do utkání. Hned ve 3. minutě vedli 1:0. Po dobrém presinku a přiťuknutí Votavy se dostal k centru Zahradník, odražený balon si nejprve našel Venený, ale obranný val neprostřelil, to se ovšem povedlo Votavovi, který pohotově zakončil druhý vypadlý míč.

Zlínští byli aktivnější, skóre mohl navýšit Gettler, ten ale místo střely volil přihrávku a nadějný brejk byl tak odvrácen. Po půlhodině hry zahrozili i poprvé hosté, po náběhu za obranu střílel z voleje těsně vedle Pavelka.

Ve 38. minutě podnikl rychlý náběh za obranu Džafić, pohrál si s hostujícím obráncem a ve vápně vybídl k brance Votavu, který se podruhé nemýlil, 2:0.

Druhý poločas začal úplně stejně jako první. Hned po odehraných třech minutách vstřelili žlutomodří branku. Po křídelní akci našel krásným centrem Tkadlec hlavu Džafiće a ten rozvlnil síť potřetí, 3:0.

Chvíli na to mohl o zápase rozhodnout střídající Nečas, ale tváří v tvář trefil jen brankáře Ciupu. O pár sekund později se dostal do šance i Votava, objel golmana, ale vytlačil se až za brankovou čáru.

Karvinští si vytvořili první šanci ve druhém poločase v 58. minutě a hned z toho byla branka. Po průnikové přihrávce za obranu a přesném centru se prosadil Ramirez, 3:1.

Za chvíli se ocitl v šanci opět Nečas, ale ani tentokrát nepropálil Ciupu. A v 75. minutě hosté snížili na rozdíl jedné branky. K přímému kopu se postavil Weber, a míč napálil pro zlínské tak nešťastně, že se odrazil od zdi do protipohybu brankáře Šišky, 3:2.

Hosté byli na koni, ale další vážnější příležitost si nevytvořili a v 88. minutě definitivně rozhodl o výsledku Džafić. Jeho přímý volný kop orazítkoval tyč hostující brány, od ní putoval do Ciupových zad a zpět do brány, 4:2.

Další zápas hraje juniorka v neděli 25.2 na stadionu Širůch. Derby se Slováckem má výkop ve 14:30.

FC FASTAV Zlín U21 – MFK Karviná U21 4:2 (2:0)

FC Fastav Zlín: Šiška – Zahradník, Bačo, Bijimine, Bartošák, Venený, Tkadlec, Gettler (46. Nečas), Džafič (90. Sklenář), Mlýnek M. (88. Červenka), Votava (86. Váňa)

MFK Karviná: Ciupa – Duda, Egri, Lingr, Moskál, Pavelka (71. Sas), Putyera, Ramirez, Řapek, Sorochenko, Weber

Branky: 3. a 38. Votava, 48. a 88. Džafič – 58. Ramirez, 76. Weber
ŽK: bez karet
Rozhodčí: Machálek – Paták, Batík