Juniorka potrápila posílený Baník

11.03.2019

K předposlednímu zápasu základní části cestovali naši mladíci do Ostravy. Proti mladým ševcům stála sestava složená z několika hráčů A týmu včetně exzlínského Daniela Holzera. Zlínští svou bojovností dokonce sahali i po bodovém zisku, ale ze závěrečného tlaku na vyrovnání bohužel nedosáhli.

První příležitost měli domácí po průnikové přihrávce mezi stopery, kde únik zastavil na poslední chvíli skluzující Zahradník.

Ve 14. minutě již domácí vedli. Bolf si navedl míč ze strany do pokutového území a krásnou střelu vymetl šibenici Šiškovy brány, 0:1.

Za chvíli to mohlo být o dvě branky. Po chybě ve zlínské defenzívě se ocitl na zadní tyči osamocený útočník, který mířil vysoko nad.

A tak na druhé straně z první akce udeřilo. Po dlouhém odkopu Šišky uháněl sám na brankáře Martin Mlýnek a střelou na zadní tyč překonal Budinského, 1:1.

O dvě minuty později byl v permanenci opět zlínský brankář, protože musel nadvakrát likvidovat zakončení z rohového kopu.

Bohužel zlikvidovat se mu nepodařilo další šanci. Bratři Šašinkovi si dokázali vyhovět tak, že starší Jakub rozvlnil síť z hranice pokutového území, 1:2.

Druhý poločas začal aktivitou domácích, ale větších příležitostí bylo poskromnu. Tu největší uhasil brankář Šiška skvělým zákrokem, kdy dokázal reagovat na tečovanou střelu a vytáhl míč z brankové čáry.

A zlínští mladíci sahali po vyrovnání. Víťa Mlýnek prošel podél postranní čáry a krásným centrem vyzval ke skórování Nováka. Ten bohužel osamocený na zadní tyči mířil nad Budínského bránu.

S přibývajícím časem zlínští otvírali zadní vrátka a začali soupeře přehrávat. Definitivně mohl rozhodnout zápas domácí útočník, ale v úniku mířil jen do boční sítě.

Posledních čtvrthodinu byli domácí pod tlakem, ale zlínští si žádnou větší šanci nevypracovali a odjeli z Ostravy s prázdnou.

Další utkání hrají ševci opět v pondělí, 18.3 na Vršavě vyzvou Zbrojovku Brno.

FC Baník Ostrava U21 - FC FASTAV Zlín U21 2:1 (2:1)

FC Baník Ostrava: Budinský – Jirásek, Lehnert, Buchta, Bolf (46. Russmann), Šašinka J., Ptáček, Šašinka O., Holzer, Mooc, Kubík

FC Fastav Zlín: Šiška – Červenka, Košák, Tkadlec, Sklenář (86. Kolář), Mlýnek M. (44. Novák), Mlýnek V., Zahradník, Tkadlec (89. Bychovskij), Venený, Nečas

Branky: 14. Bolf, 31. Šašinka J. – 21. Mlýnek M
Rozhodčí: Zelinka – Antoníček, Pochylý
ŽK: Nečas