Juniorka prohrála o gól se Slováckem

04.11.2018

V nedělním dopoledni se ve Spytihněvi utkali dva rivalové, Zlín a Slovácko. Po prvním poločase si vypracovali hosté dvoubrankové vedení, ve druhém mladí ševci dotahovali, bohužel dokázali jen snížit na rozdíl jedné branky.

Zlínští měli stejně jako v minulém zápase výborný vstup do utkání a hned z prvního rohového kopu se prosadil na zadní tyči Červenka, 1:0.

Bohužel vedení mladí ševci dlouho neudrželi. Hned za tři minuty se po nedorozumění zlínské obrany prosadil Obdržálek, 1:1.

Zlínští byli chvíli inkasovanou brankou otřeseni a málem inkasovali podruhé, ale na zadní tyči netrefil prázdnou bránu opět Obdržálek. V 17. minutě už ale hosté vedli. Ztrátu před vlastním pokutovým územím potrestal dorážkou Hellebrandovy střely Sadílek, 1:2.

Na druhé straně zase nadějný brejk zakončil střelou doprostřed Nemravovy brány Slaměna. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a Štěpánek musel vykopávat míč z brankové čáry. Za zlínské mohl srovnat Slaměna, bohužel jeho střela letěla jen pár centimetrů vedle hostující tyče.

A ve 24. minutě se po zákroku Štěpánka kopala penalta, kterou proměnil Kubala, 1:3.

Do konce poločasu už vážnější situace nebyly, a proto šli hosté do kabin s dvoubrankovým vedením.

Ve druhém poločase se hra opticky vyrovnala a Slovácko již nebylo tak dominantní na míči jako v prvním poločase. Toho se snažili využít žlutomodří, ale trvalo jim to až do 77. minuty. V té se prosadil střelou uvnitř pokutového území Bykhovskyi a snížil na 2:3.

Poté se hnali zlínští ještě více do útoku a sahali po vyrovnání. Blízko k němu byli po rohovém kopu, kdy střelu vykopávali hosté z malého vápna do zázemí.

A na konci zápasu přišla ještě jedna příležitost. Novák se prodral přes hostujícího stopera a předložil míč na zadní tyč Bykhovskému, ten byl bohužel tísněn a svou střelu namířil mimo tři tyče.

Další zápas odehraje juniorka v pondělí. Soupeř bude znám až po rozlosování třetího kola Moravské části Juniorské ligy.

FC FC FASTAV Zlín U21 – 1. FC Slovácko U21 2:3 (1:3)

FC Fastav Zlín: Lebánek – Štěpánek, Novák, A. Tkadlec, Sklenář (80. Kolář), Červenka (72. Vičánek), Gettler (76. Košák), Zahradník, Balič, Venený, Slaměna (63. Bychovskij)

1.FC Slovácko: Nemrava (54. Dzeminskyy) – Janošek, Olšanský, Tkáč, Miklík, Obdržálek (75. Bubalo), Hellebrand, Divíšek, Krejčík, Sadílek (65. Jamný), Kubala

Branky: 4. Červenka, 77. Bychovskij – 8. Obdržálek, 17. Sadílek, 25. Kubala (pen.)

ŽK: Sadílek, Janošek
Rozhodčí: Cieslar – Podaný, Batík