Juniorka remizovala s Uničovem

20.05.2024

Fotbalisté Zlína si do třetiligové tabulky připsali další bod. Svěřenci trenéra Davida Hubáčka v nedělním dopoledním zápase 28. kola MSFL remizovali na Vršavě s Uničovem 2:2 a jsou jedenáctí. Porážku ševců odvrátil v 83. minutě střídající Radim Hamalčík.

„Jsme spokojení s tím, že jsme v závěru výsledek alespoň srovnali. Bod je pro nás nakonec dobrý, ale všichni cítíme, že jsme proti silnému soupeři měli i na vítězství,“ uvedl kouč ševců David Hubáček.

Domácímu týmu vyšla hlavně první půle, kterou ovládl a nebýt zahozených šancí, klidně mohl vést výraznějším rozdílem.

Střelou k tyči se však prosadil pouze Švach. Šikovný záložník ve 38. minutě otevřel skóre. Už předtím ve vyložených šancích selhali Ovesný s Červinkou.

„První poločas byl z naší strany fakt dobrý. Kdyby to bylo 2:0, nikdo by se nedivil. Kluky musím za úvodní část pochválit, hráli opravdu velmi dobře,“ pronesl Hubáček.

Jenže Uničov se po přestávce probral a výsledek dvěma brankami otočil. Vyrovnání zařídil po standardní situaci Červeň, obrat završil po hodině hry Hausknecht, jenž zakončil rychlý brejk.

„Přestože jsem kluky v šatně upozorňoval na to, že Uničov je zkušený tým a dokáže využít každou naši sebemenší chybu, zapsali jsme začátek druhé půle a dvakrát inkasovali,“ mrzelo Hubáčka.

Zlíňané se ale za nepříznivého stavu zvedli a utkání dovedli alespoň do remízy. O dělbě bodů rozhodl v 83. minutě střídající Hamalčík.

Domácí klidně mohli výsledek otočit, další slibné příležitosti nevyužili, sudí Silný jim navíc po faulu na Poláška upřel za stavu 1:2 evidentní pokutový kop. „Za nás to byla jasná penalta,“ říká Hubáček.

I díky rozhodčímu byl závěr zbytečně nervózní a vypjatý, klid přinesl až závěrečný hvizd.

Ševci těžký zápas zvládli i bez posil z prvního týmu, který měl před sebou veledůležitý záchranářský souboj s pražskými Bohemians.

Trenér Červenka si do áčka vytáhl i Ndiayeho. Jelikož je Bobčík zraněný, nastoupil na hrotu útoku Červinka, na lavičku usedli dorostenci.

„Museli jsme si vypomoct i kluky z devatenáctky, ale celý tým se s tím popral dobře. Škoda, že jsme nevyhráli. Myslím, že jsme na to měli,“ dodal Hubáček.

Fotbalisté Zlína B mají před sebou anglický týden. Ve středu se představí v Brně, kde ve vloženém 34. kole vyzve poslední Bohunice, příští neděli se pak na kunovické Bělince v derby postaví juniorce Slovácka.