Juniorka remizovala s vedoucími Teplicemi

20.05.2018

Juniorka ševců se v neděli představila na zlínské Letné k poslednímu domácímu utkání. I když na zlínský trávník přijel vedoucí celek Juniorské ligy, tak to byli právě mladí ševci, kteří diktovali tempo hry, a jen díky svým neproměněným šancím nedokázali zvítězit.

Ševci začali opět hodně aktivně a hned v úvodních minutách utíkal sám na brankáře Votava, bohužel jeho oblouček mířil mimo tři tyče. Na druhé straně se ocitl v podobné situaci hostující útočník, ale i tentokrát byl úspěšnější brankář, konkrétně zlínský Šiška, který útočníkovu střelu vyrazil špičkou nohy.

V další slibné pozici mířili tepličtí po rychlém protiútoku vysoko nad. Zlínští hráli velice pohledný fotbal, který bohužel nedokázali korunovat vstřelenou brankou. A šancí na to bylo hned několik.

Nejprve si Votava obhodil posledního stopera a sám před brankářem Němečkem mířil levou nohou jen do jeho rukavic. Za chvíli podnikli žlutomodří krásnou celoplošnou kombinaci, na konci byl Martin Mlýnek, který obešel i posledního obránce, ale dlouho otálel se střelou a dobíhající hráči mu míč sebrali.

A to do poločasu ještě nebylo vše. Po křižném míči za obranu pelášil opět osamocený Votava na Němečka, ale i tentokrát ho nedokázal překonat.

Ve druhém poločase byli opět domácí aktivnější, ale branku se jim stále nedařilo vstřelit. Nadvakrát to zkoušel z kraje vápna Votava, poté i Vít Mlýnek, ale vždy byl proti hostující brankář.

Teplice se připomněli standardní situací, po které hostující hráč hlavičkoval do břevna Šiškovy brány. Na druhé straně se zase musel vytáhnout proti Vičánkově střele brankář Němeček.

A v 69. minutě přišla pro domácí velká komplikace. Po rohovém kopu zahrál ve zlínském vápně rukou jeden ze zlínských hráčů a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Haljeta, 0:1.

Domácí se stále snažili o vstřelení branky a v 77. minutě se konečně dočkali. Po tečované střele z hranice vápna se prosadil Votava, 1:1.

Na konci zápasu chtěly oba týmy vyhrát, ale do většího tlaku se dostali opět žlutomodří a dokonce v nastaveném čase měl na kopačce vítězný gól po rohovém kopu Martin Mlýnek, bohužel mířil jen do boční sítě.

Mladí ševci se tak rozloučili s domácím prostředím pohledným fotbalem a jedním bodem. Zbývají jim odehrát ještě dva zápasy. Ve středu cestují do Příbrami (14:00) a v neděli do Liberce (13:00).

FC FASTAV Zlín U21 – FK Teplice U21 1:1 (0:0)

FC Fastav Zlín: Šiška – Košák, Tkadlec, Votava, Nečas (90. Matyáš), Bijimine, Zahradník (46. Vičánek), Mllýnek V. (87. Šimoník), Gettler, Venený, Mlýnek M.

FK Teplice: Němeček – Zárybnický, Haljeta, Berešík (66. Batryn), Šimeček, Novotný, Gebert, Kodad, Švejda, Diaz (75. Martirosyan,90. Kotrba), Richter

Branky: 77. Votava – 69. Haljeta z pen.    ŽK: bez karet