FC Zlín oficiální web

Juniorka se drží na vítězné vlně

28.04.2019

Zlínská juniorka se ukázala svým fanouškům na zlínské Letné. A přítomní diváci určitě nelitovali svého příchodu, protože mladí ševci po solidním výkonu přehráli Duklu Praha a nadále vévodí své skupině v nadstavbové části. Žlutomodří navíc drží sérii tří výher po sobě!

Od začátku utkání se hrál pohledný fotbal, který přinášel brankové příležitosti hlavně zlínským ševcům. Na konci úvodní desetiminutovky se ocitl po výborném převzetí míče sám před brankářem Martin Mlýnek, který ho bohužel nedokázal prostřelit.

O chvíli později nachystal aktivní Zahradník míč na hranici penaltového puntíku Sklenářovi a ten trestuhodně s pomocí břevna přestřelil Štovíčkovu bránu.

Naštěstí zlínské tato příležitost nemrzela. Domácí hráči získali míč před vápnem soupeře, Martin Mlýnek posunul míč do strany Červenkovi a ten dokázal prostřelit hostujícího brankáře na přední tyč, 1:0.

Ševci nadále hýřili aktivitou a za chvíli přidali druhou branku. Víťa Mlýnek nahrál pod sebe Zahradníkovi a ten krásnou střelou do šibenice rozvlnil síť podruhé, 2:0. Zanedlouho byl blízko vstřelení branky i Novák, ale centrovaný míč Mlýnka za záda Štovíčka nedostal.

Vypadalo to, že se konec poločasu jen dohraje, ale nebylo tomu tak. Červenka nešetřil při napadání krokem, dostal hostujícího brankáře do úzkých a ten ho nastřelil tak nešikovně, že se přímo od Červenky odrazil za brankovou čáru, 3:0.

Ve druhém poločase měli na kopačkách zlínští navýšení skóre. Nejprve Červenka po průniku podél brankové čáry neprostřelil brankáře. A poté mířili v dobrých pozicích vedle Novák i Zahradník.

Hosté přečkali tyto příležitosti a začali být vepředu daleko nebezpečnější. Brankář Dostál musel předvést i jeden výborný zákrok, protože střela z hranice vápna mířila přesně k pravé tyči.

A v 61. minutě se již hosté radovali. Po krásně sehrané kombinaci od vlastního brankáře se prosadil střelou na vzdálenější tyč Kolman, 3:1.

Po inkasované brance se domácí ševci zatáhli a čekali na svou příležitost. Ta sice nepřišla, ale to jim vůbec nemuselo vadit, protože ani pražská Dukla se do žádné šance nedostala.

Mladí ševci tak zvítězili potřetí v řadě a drží se na prvním místě nadstavbové části Juniorské ligy. Další utkání hrají ševci v neděli od 11:00 v Teplicích.

FC FASTAV Zlín U21 – FK Dukla Praha 3:1 (3:0)

FC Fastav Zlín: Dostál – Červenka, Košák, Mlýnek M. (90. Lebánek), Mlýnek V., Novák (78. Gettler), Sklenář (85. Bikovskij), Tkadlec A., Tkadlec R., Venený, Zahradník (66. Kolář)

FK Dukla Praha: Šťovíček – Fofana, Janko (72. Korček), Kolman, Kosík, Krunert, Kubů, Mentberger, Schneider (66. Mašek), Šolaja, Vyleta (46. Kott)

Branky: 22. Červenka, 34. Zahradník, 45. Červenka – 61. Kolman

Rozhodčí: Marek – Podaný, Dohnálek
ŽK: Sklenář