Juniorka ševců nestačila v přípravě na mladíky z Ostravy

U21

18.01.2022

Juniorka ševců držela ve svém druhém přípravném duelu krok s béčkem Baníku pouze v prvním poločase. To byla nebezpečnějším týmem, jenomže po změně stran upustila od svého herního stylu, za což pykala gólem z penalty tři minuty před koncem.

„Dnes kluky pochválím pouze za první poločas. V něm jsme hráli organizovaně, dokázali jsme si vypracovat šance a kromě závěrečné pětiminutovky jsme hru kontrolovali. Chyběla tomu jen vstřelená branka,“ připomněl zlínský trenér Luděk Marcaník hlavičku Slováka do břevna a Strachoňovu střelu do tyče.

Ve druhé půli se však role otočily. Baník začal být nebezpečnější a mladé ševce vyjma Nečasovy příležitosti k ničemu nepustil. Ostravané ze své převahy vytěžili v závěru penaltu a z ní i vítězný gól. „Agresivitě a kvalitě Baníku jsme nestačili. Do druhé půle jsme vstoupili špatně a v podstatě až do konce jsme se jenom bránili,“ mrzelo zlínského kouče.

Ten měl k dispozici svoje kmenové hráče včetně Bobčíka, Nečase a Kulíška z A-týmu, zatímco hosté zkombinovali sestavu z prvoligových dorostenců a méně vytížených hráčů svého béčka. „Přesto nám stačili a ve druhém poločase ukázali větší vůli po vítězství. Z toho jsem zklamaný,“ nezastíral Luděk Marcaník.

V sobotu hostí juniorka ševců na Vršavě od 13 hodin béčko Slovácka.

VÝSLEDEK: FC FASTAV ZLÍN B – FC BANÍK OSTRAVA B 0:1 (0:0). Branka: 87. Marek Jaroň z penalty. Sestava Zlína B: Somberg (46. Bachůrek) - Mach, Němeček, Kulíšek, Slovák – Uhřík, Pobořil, V. Mlýnek, Nečas – Bobčík, Strachoň. Střídali: Chrudina, Jura, Fojtů, Gajdošík, Mirvald, Mlýnek M.