FC Zlín oficiální web

Juniorka ševců nezabrala ani na Bazalech, rozhodl začátek druhé půle

U21

26.09.2020

Plánovaný únik ze sestupových pozic se třetiligové juniorce ševců nepovedl ani na ostravských Bazalech. Tam v rámci devátého dějství MSFL našla svůj azyl Odra Petřkovice. Na úvodní trefu domácích ještě dokázali zlínští mladíci odpovědět, nezachytili však úvod druhé půle, kdy dvakrát inkasovali. V závěru stihli hosté pouze snížit a prohráli 2:3.

Ani začátek zápasu nesignalizoval ze zlínského pohledu nic dobrého. Na výborně připraveném ostravském trávníku se po necelé čtvrthodině prosadily Petřkovice. Na centr ze strany si do šestnáctky naběhl Zajíček a propálil Šišku.

Mladí ševci se do té doby utápěli spíše v nepřesnostech a teprve po půlhodině nebezpečně pálil Hrdlička, bránu však netrefil. O chvíli později už ale udeřilo. Na přesný centr si naběhl Chwaszcz, jenž se trefil k tyči Lapešovy brány. Za chvíli mohlo být pro hosty ještě veseleji, jenže po Pazderově rohu Ngimbi těsně přestřelil.

Na slibný závěr první půle ovšem juniorka ševců po přestávce nenavázala a vaz jí zlomily dvě hrubé individuální chyby. Nejprve Vraštil ztratil míč a z následného brejku vrátil Petřkovicím vedení znovu Zajíček. Za necelých deset minut si vybral slabší chvilku i brankář Šiška, jemuž pod tělem proklouzl Holzerův pokus.

Pak už to měli hosté opravdu těžké. Ze své aktivity vytěžili kontaktní branku, o kterou se postaral pohotovou dorážkou Vít Mlýnek, jenomže to už bylo ze zlínské strany v tomto zápase vše. Závěrečný nápor ke kýženému vyrovnání nevedl.

Příští neděli přivítá juniorka ševců v 10.30 hodin na Vršavě valcíře z Frýdku-Místku.

VÝSLEDEK – 9. KOLO MSFL: FC ODRA PETŘKOVICE – FC FASTAV ZLÍN B 3:2 (1:1). Branky: 14 a 49.. Zajíček, 58. Holzer – 33. Chwaszcz, 79. Mlýnek. Rozhodčí: Zaoral – Ogrodník, Richtár. Diváci: 124. Sestava Zlína B: Šiška – Pazdera, Vraštil, Ngimbi, Slovák - Pafka (69. Němeček), Venený, Uhřík (86. Maršálek), V. Mlýnek - Hrdlička (76. Strachoň), Chwaszcz. Trenér: Jan Jelínek.