Juniorka ševců nezachytila nástup do druhé půle a doma opět prohrála

U21

10.04.2022

Juniorka ševců ve 22. kole MSFL vyšla naprázdno. Ani ve druhém jarním domácím utkání nedokázala bodovat, když tentokrát byl nad její síly soupeř z Rosic. Ten na Vršavě zvítězil přesvědčivě 4:1.

Juniorka ševců se dostala pod tlak hned na začátku utkání, kdy Rosice zahrávaly tři rohové kopy po sobě. Žlutomodří sice tento nápor přečkali, nicméně hosté se v 17. minutě po tečované střele Koláčného zpoza šestnáctky ujali vedení.

Mladí ševci se však postupně oklepali, začali hrozit z rychlých protiútoků a ještě do přestávky se z penalty dočkali vyrovnání. Výhodu pokutového kopu měli dispozici také hosté, ti ji však nevyužili. Poměrně rušná první půle tak skončila smírem.

„První poločas byl hodně hektický a příliš jsme se nesoustředili na naši hru. Brzy jsme inkasovali, hodně se kouskovalo, přerušovalo a chvíli nám trvalo, než jsme se dostali do tempa. Nakonec se nám to ale povedlo, a přestože jsme měli problémy dostat naše útočné akce až do zakončení, skóre jsme vyrovnali,“ ohlédl se za úvodním dějstvím zlínský trenér Luděk Marcaník.

Vše podstatné pak přišlo na začátku druhé půle. Juniorka ševců neuhlídala dva rohové kopy, Rosice odskočily na 3:1 a zbytek zápasu měly pod kontrolou. „Proti tak zkušenému soupeři už jsme neměli na hřišti dostatečnou kvalitu k dalšímu výsledkovému zvratu. Za celý druhý poločas jsme si nevypracovali žádnou gólovou šanci. Hosté si to vzadu pohlídali a zaslouženě zvítězili,“ uznal zlínský kouč.

VÝSLEDEK – 22. KOLO MSFL: FC FASTAV Zlín B – FC Slovan Rosice 1:4 (1:1). Branky: 45. Bobčík z pen. – 17. a 49. Koláčný, 52. a 78. Přerovský. ŽK: Pobořil, Jura, Slovák, Chrudina – Koláčný, Přerovský. Rozhodčí: Tomanec – Drozdy, Gasnárek. Delegát: Vlčnovský. Diváci: 110.

Zlín B: Bachůrek – Pafka, Pobořil (63. Novák), Slovák (K), Jura (46. Chrudina) – Uhřík (83. Červinka), Mlýnek M. (Valenta), Kulíšek, Mlýnek V. (63. Mach), Číž – Bobčík.
Rosice: Zádrapa – Praks, Zezula, Drbal (K), Kršák – Koláčný (83. Kozel), Novák – Přikryl (87. Král), Selinger, Pazourek (89. Haminger) – Přerovský (89. Mutina).