Juniorka ševců otočila duel s Uničovem. Výhru vystřelil v nastavení Nedeljko Kovinič

U21

14.08.2022

Zatímco v úvodním kole MSFL na hřišti Frýdku-Místku inkasovala juniorka ševců vyrovnávací branku až v nastaveném čase, při domácí premiéře zažila podobnou situaci z druhé strany. Proti Uničovu totiž stihla nejen dorovnat manko z prvního poločasu, ale navrch ještě udeřila z poslední akce zápasu a zvítězila 2:1. Hanáci v té chvíli dohrávali o deseti.

Dlouho to však vypadalo, že zkušený mančaft Uničova neodjede z Vršavy s prázdnou. Juniorka ševců sice tahala za delší konec, snažila se tvořit hru, nicméně proti dobře organizované defenzivě soupeře se dál než po šestnáctku dlouho prosadit nedokázala.

Naopak Uničov v půlce úvodního dějství uplatnil svoji nejsilnější zbraň a po standardní situaci udeřil. Po rohovém kopu si na přední tyč naběhl Komenda a překonal hlavou Rakovana.  Hosté se poté opět opevnili před svým pokutovým územím a čekali na rychlé brejky, zatímco juniorka ševců marně hledala cestu k plnohodnotnému zakončení.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po přestávce. Žlutomodří kontrolovali hru, k vyrovnání si však rovněž museli dopomoct standardní situací. Po rohu srovnal skóre Mach. Závěr pak byl otevřený na obě strany. Juniorku ševců dvakrát výtečně podržel při sólovém nájezdu i nebezpečné dorážce Rakovan, na druhé straně se nenudil při zlínských šancích ani jeho protějšek Kvapil.

Klíčovým se pak ukázal příchod domácího Koviniče. Na hřišti sice nepobyl dlouho, ale byl u všeho zásadního. Nejprve jeho únik zastavil jen za cenu červené karty Javůrek, následnou přesilovku pak Kovinič pohotovou dorážkou proměnil a strhl vítězství na stranu žlutomodrých.

„V prvním poločase jsme ušili naši hru přímo na míru Uničovu. Soupeři jsme umožnili hrát z obranného bloku na rychlé a jednoduché protiútoky a standardní situace. S tímto účelným fotbalem jsme si nedokázali poradit, hosté byli nebezpečnější a mohli jsme být rádi, že prohráváme pouze o gól, protože sami jsme si žádnou šanci do přestávky nevytvořili,“ ohlédl se za úvodním dějstvím zlínský trenér Vít Vrtělka.

„Druhý poločas už ale přinesl z naší strany zlepšení. Hráli jsme ve větší intenzitě a přímočařeji. Konečně jsme si začali vytvářet příležitosti a zaslouženě jsme vyrovnali. Kdyby utkání skončilo nerozhodným výsledkem, asi bychom remízu brali, protože soupeř byl opravdu kvalitní, nicméně na našich klucích bylo vidět odhodlání otočit výsledek a nakonec se nám to v závěru podařilo. Minulý týden jsme z poslední akce zápasu o výhru přišli, teď jsme se jí naopak dočkali. To je fotbal,“ konstatoval zlínský kouč.

V sobotu zajíždí juniorka ševců do Uherského Brodu.

VÝSLEDEK – 2. KOLO MSFL: FC TRINITY ZLÍN B – SK UNIČOV 2:1 (0:1). Branky: 69. Mach Daniel, 93. Kovinič Nedeljko - 23. Komenda Tomáš. Rozhodčí: Grečmal Michal - Silný Zdeněk, Ehrenberger Tomáš. Delegát: Březáček Tomáš. ČK: Javůrek (Uničov). Diváci: 120. Sestava Zlína: Rakovan – Němeček, Jura, Hellebrand (82. Kovinič), Kulíšek, Jiráček, Bobčík, Mlýnek M. (82. Owusu), Reiter, Mach (71. Mlýnek V.), Hrdlička (46. Červinka).