FC Zlín oficiální web

Juniorka ševců přišla na půdě lídra o bod penaltou z poslední minuty

U21

16.05.2022

Hodně trpkou příchuť měl pro juniorku ševců duel 26. kola MSFL na Andrově stadionu. Zlínští mladíci zde proti béčku Sigmy drželi až do poslední minuty nerozhodný výsledek, pak však domácí Slavíček upadl ve vápně a pískala se penalta. Tu vedoucí tým soutěže usilující o postup proměnil a zvítězil 2:1.

„Těžko se mi to hodnotí. Bod by byl spravedlivý a zasloužený. Odehráli jsme zde velmi dobré utkání, hlavně první poločas se nám vydařil. Byli jsme více na míči, dařila se nám kombinace, a přestože se ani jeden tým do šancí příliš nedostával, měli jsme lehce navrch. Do přestávky jsem byl s naším výkonem spokojený,“ uvedl zlínský trenér Luděk Marcaník.

Hned po změně stran ale přišla první komplikace. Sigma zahrávala rohový kop a na přední tyči se prosadil Fiala. „Trochu to s námi zamazávalo, herně jsme šli dolů a Olomouc nás začala přehrávat. Nicméně nevzdali jsme se, pracovali jsme a jednoduchou akcí jsme si pomohli k vyrovnání,“ přiblížil zlínský kouč situaci po hodině hry, kdy Hrdlička předložil míč Chwaszczovi a ten se v pádu nemýlil.

Vyrovnaný stav pak vydržel až do samotného závěru, i když Sigma šla za vítěznou trefou přece jen o něco aktivněji. Na druhou stranu obrana mladých ševců pracovala spolehlivě a teprve penalta v poslední minutě umožnila Olomouci dosáhnout na očekávaný výsledek. Ani ten ovšem nemusel platit, neboť v posledních vteřinách vytáhl výborný zákrok proti tečované střele mířící do šibenice domácí Trefil. „Kluci si dnes bod zasloužili. O to víc mě mrzí, jakým způsobem jsme o něj přišli,“ zopakoval Luděk Marcaník.

Příští neděli hostí juniorka ševců Frýdek-Místek. Hrát se bude od 10.30 hodin výjimečně na Letné.

VÝSLEDEK – 26. KOLO MSFL: SK SIGMA OLOMOUC B – FC FASTAV ZLÍN B 2:1 (0:0). Branky: 46. Fiala, 90. Langer z pen. – 60. Chwaszcz. Rozhodčí: Julínek – Rosický, Mojžíš. ŽK: Buchal, David, Zifčák, Fabiánek – Hrdlička, Kulíšek, Cedidla, Hellebrand. Sestava Zlína B: Šiška – Němeček, Hellebrand, Kulíšek, Pafka, Mlýnek (5. Uhřík), Nečas, Číž (57. Jura), Hrdlička, Chwaszcz, Cedidla.