FC Zlín oficiální web

Juniorka ševců vybojovala s béčkem Sigmy bod

U21

04.09.2020

Juniorka ševců opět bodovala. V pátém kole MSFL dokázala v domácím prostředí na Letné hned dvakrát odpovědět na vedoucí branky béčka olomoucké Sigmy a dramatické utkání dovézt alespoň do remízového konce. Výhru mohl v samotném závěru pečetit španělský záložník Martinez, bohužel jeho řešení nebylo ani v jednom případě zcela optimální.

„Ačkoliv jsme v závěru byli opravdu nebezpečnější a výhru jsme mohli strhnout na svoji stranu, bod bereme. Je spravedlivý a odpovídá průběhu zápasu. Sigma byla lepší v prvním poločase, my jsme se zvedli po přestávce a náš výkon měl vzestupnou tendenci, což mě potěšilo,“ uvedl zlínský trenér Jan Jelínek.

Žlutomodří opravdu v první půli tahali za kratší konec a brankář Rakovan měl určitě více práce. Po deseti minutách zlikvidoval pokus Radiče, následně musel čelit tlaku Hanáků, z něhož rezultovalo gólové zakončení Zifčáka z hranice šestnáctky po půlhodině hry. „Byli jsme málo důrazní až zakřiknutí,“ potvrdil zlínský kouč.

Juniorka ševců ovšem odpověděla vzápětí hezkou individuální akcí Martineze, z níž rezultovala penalta. Tu proměnil Slaměna a bylo srovnáno. A protože domácí ustáli i další útočnou aktivitu Sigmy, mohli o přestávce srovnat řady a ve druhé půli už se jednalo o zcela vyrovnanou partii.

Přesto krátce po změně stran poslal Olomouc do vedení Yunis, jehož skluz byl gólový. Zlínská odpověď ale byla opět blesková. Po rychlém brejku a následném zakončení Nečase vybojovali žlutomodří roh, který zužitkoval pohotovou dorážkou Kolář.

Výhru na stranu mladých ševců mohl po Chwaszczově vybídnutí strhnout Nečas, jenomže v tutové pozici bránu netrefil. Na druhé straně Yunis nechal po své hlavičce vyniknout Rakovana. V závěru se opakovaně ocitl blízko vítězné trefě domácí Martinéz, z gólové tečky se však neradoval.

„Vzhledem k průběhu zápasu by to asi nebylo úplně spravedlivé, i když své šance určitě mohl řešit jinak a lépe. Nicméně proti doposud nejsilnějšímu soupeři jsme obstáli a hlavně ve druhé půli jsme předvedli dobrý výkon. Kluci bojovali, dvakrát prohrávali a až do konce se rvali o vítězství,“ potěšilo Jana Jelínka.

Příští neděli hrají žlutomodří v nedalekých Otrokovicích.

VÝSLEDEK – 5. KOLO MSFL: FC FASTAV ZLÍN B – SK SIGMA OLOMOUC 2:2 (1:1). Branky: 34. Slaměna (pen.), 53. Kolář – 32. Zifčák, 50. Yunis. ŽK: 64. Pafka – 25. Grygar, 59. Grečmal. Rozhodčí: Dudek – Kotala, Mrázek. Sestava Zlína B: Rakovan – Pafka (71. Zahradník), Němeček (75. Uhřík), Kolář, Slovák – Hrdlička (Mýnek V.), Venený, Martinéz (90. Staněk), Slaměna, Nečas (71. Mlýnek M.) – Chwaszcz. Trenér: Jan Jelínek.