Juniorka si rozdělila body s Brnem

18.03.2019

Poslední zápas základní části Juniorské ligy se odehrál na zlínské Vršavě, kam přijela brněnská Zbrojovka. Domácí se ujali v prvním poločase vedení, ale ještě do přestávky bohužel hosté dokázali srovnat.

V pondělním dopoledni začali utkání aktivněji hosté z Brna. Hned ve čtvrté minutě navíc nastřelili po rychlé akci z kraje hřiště pravou tyč Dostálovy brány.

Na druhé straně po centru Červenky zakončoval nadvakrát Mlýnek nepřesně. A mezi tři tyče se nevešla ani střela hostujících hráčů, kteří po rohovém kopu měli na noze vedoucí branku utkání.

Poté měly oba dva týmy po brejkových situacích slušné příležitosti ke skórování, ale nikdo z přítomných hráčů nedokázal trefit bránu.

A tak to v 36. minutě vzal na sebe Zahradník. Ten si vzal míč u svého pokutového území, přešel přes tři bránící hráče, posunul míč do kraje Červenkovi, který ho předložil na hranici vápna Železníkovi a ten svou nekompromisní střelou pod břevno otevřel skóre utkání, 1:0.

Vedení zlínským bohužel dlouho nevydrželo. Po zbytečném faulu ve svém pokutovém území zahrávali hosté pokutový kop. Ten dokázal bravůrním zákrokem vytlačit na tyč Dostál, ale k odraženému míči měli nejblíže hosté a Kroutil dorážkou srovnal stav na 1:1.

Druhý poločas se odehrával v menším tempu než ten první a také fotbalové kvality nabídl méně. Proto bylo brankových příležitostí poskromnu.
Náznak šance měli hosté po centru z kraje hřiště, kde na přední tyči zakončoval hodně nepřesně brněnský hráč.

Na domácí straně se ocitl v podobné příležitosti Nečas, ale ani ten neusměrnil míč mezi tři tyče.
Pořádný vzruch na hřišti byl až v 87. minutě. Po standardní situaci se hosté dostali do přečíslení 2 na 1, kde bránící Sklenář fauloval unikajícího soupeře a dostal za svůj přestupek červenou kartu.

Brněnští se snažili převrátit skóre na svou stranu, dostali zlínské pod tlak, ale žádnou šanci si nevytvořili. A tak utkání skončilo nerozhodně.

Příští víkend čeká naše juniory reprezentační přestávka a po ní se ševci představí v nadstavbové části Juniorské ligy – část poražených. Los bude znám v nejbližších dnech.

FC FASTAV Zlín U21 – FC Zbrojovka Brno U21 1:1 (1:1)

FC Fastav Zlín: Dostál – Červenka (78. Bykhovskyi), Košák, Tkadlec, Sklenář, Železník (70. M. Mlýnek), V. Mlýnek, Zahradník, Gerža, Venený, Nečas (88. Kolář)

FC Zbrojovka Brno: Trbušek – Kroutil, Vraštil, Nomilner, Sedlák, Doubravský (75. Rogožan), Moučka, Pyš, Slunský (61. Mach), Blažík, Zikl

Branky: 36. Železník – 43. Kroutil

Rozhodčí: Machálek – Caletka, Dohnálek
ČK: Sklenář