Juniorka Sigmě Olomouc branku nevstřelila

12.11.2018

Do třetího kola zápasů vstoupila juniorka prohrou v Olomouci. Domácí dokázali v prvním poločase potrestat zlínskou chybu ve středu pole, ve druhém se prosadili až v závěru. Na hřišti se hrál poměrně vyrovnaný zápas, bohužel hosté byli lepší v pokutovém území, a proto vyhráli.

V úvodu zápasu zahrozili poprvé domácí, když nebezpečně nacentrovali do zlínského pokutového území, kde Košák míč odvrátil jen pár centimetrů vedle Šiškovy brány.

Ve 12. minutě se ujali vedení olomoučtí po krásné individuální akci Matouška, 0:1.

Po úvodní dvacetiminutovce byl blízko srovnání Holík, který svůj přímý kop namířil jen pár centimetrů nad břevno Mandousovy brány.
Za pár okamžiků mohli domácí vést o dvě branky, ale Košák zastoupil Šišku na brankové čáře a nepustil míč do zlínské brány.

A deset minut před koncem měl velkou příležitost Železník, který se ocitl po průniku Balice sám před domácím brankářem, bohužel svou střelu namířil pár decimetrů vedle.

Druhý poločas začal šancí Manzii, ale Šiška předvedl výborný zákrok a nepustil míč za svá záda. V další příležitost se ocitl po sérii náhodných odrazů Yunis, který zakončením přes hlavu mířil těsně vedle.

Poté se více tlačili dopředu i žlutomodří, ale Balic v dobré příležitosti místo střely volil kličku. A protože zlínští se nedokázali pořádně v závěru ohrozit Mandouse, v poslední minutě se prosadil do otevřené obrany Baďura, 0:2.

Další víkend mají mladí ševci volno a k poslednímu utkání tohoto roku nastoupí ševci další neděli v Třinci.

SK SIGMA Olomouc U21 - FC FASTAV Zlín U21 2:0 (1:0)

SK Sigma Olomouc: Mandous – Diblík, Neuer, Chvátal, Matoušek (74. Kamas), Zifčák (88. Kodeš), Spáčil (90. Nízký), Zmrzlý, Lalković (46. Manzia), Chytil, Yunis (61. Baďura)

FC Fastav Zlín: Šiška – Štěpánek, Novák (77. Bykhovskyi), Košák, Tkadlec, Železník (46. Gettler), Jakubov (69. Červenka), Zahradník (81. Vičánek), Balić, Venený, Holík Lu. (46. Sklenář)

Branky: 12. Matoušek, 90. Baďura
ŽK: Manzia – Jakubov, Sklenář