FC Zlín oficiální web

Juniorka slavila vítězství nad Baníkem Ostrava

13.05.2018

Zlínská U21 získala poprvé v nadstavbové tři body. Po dobrém výkonu porazila juniorku Baníku Ostrava. O jedinou branku zápasu se postarala jedna z posil A týmu – Jean David Beauguel.

Zlínští měli výborný vstup do utkání. Hned po pár sekundách ještě zaváhání domácího stopera žlutomodří nevyužili. Ale dlouho nesmutněli.

V 5. minutě se po rychlé kombinaci ve středu hřiště dostal míč za obranu k Džafičovi a ten ve vápně našel přesným centrem hlavu Beauguela, který uklidil míč k bližší tyči, 1:0.

Domácí Baník po inkasované brance přidal na tempu a přitlačil zlínské na několik minut před své pokutové území. Z tohoto tlaku si vytvořil dvě slibné příležitosti. Nejprve po přízemním centru na zadní tyči domácí útočník pálil jen pár centimetrů vedle Šiškovy tyče.

O chvíli později se zaskvěl dobrým obranným zákrokem Nečas, který vykopl centr před dobíhajícím útočníkem, který by uklidil míč do opuštěné brány. Po půlhodině hry se ševci otřepali z domácího tlaku a sami si vytvořily brankové příležitosti.

V první se ocitl Džafič, kterého vybídl přihrávkou za obranu Traore. Prvně jmenovaný se snažil přelobovat vyběhnuvšího Budínského, bohužel minul o pár decimetrů jeho svatyni. Za chvíli měl velkou příležitost Zahradník, ale i jeho střela letěla kousek mimo. A to nebylo do poločasu vše. V poslední minutě se řítil opět sám na brankáře Džafič, opět zkoušel přehodit zkušeného Budínského, ale ten jeho úmysl vystihl a míč bez problému zachytil.

Druhý poločas začal z obou stran docela opatrně a dlouho se v pokutových územích nic závažného nedělo. O vzruch se mohl postarat Mlýnek, ale při možnosti samotného úniku na Budínského ho zradilo zpracování.

Poté se dostali i domácí asi k největšímu náznaku šance ve druhém poločase. Po diagonálním míči za zlínskou obranu centroval do vápna domácí hráč, ale jeho povedený centr stihli odvrátit pozorní zlínští stopeři do bezpečí.

A s přibývajícím časem a tedy koncem utkání přicházely šance na zlínské straně. Beauguel se ocitl po zlínském přečíslení sám před brankářem, ale mířil jen do jeho noh. Za chvíli mohl rozhodnout i uzdravený a čerstvý Votava, ale při jeho úniku mu stihl zblokovat zakončení vracející se obránce.
To ale žlutomodrým nevadilo, protože domácí nepustili do žádné šance a mohli tak oslavit první vítězství v nadstavbové části Juniorské ligy.

K dalšímu utkání cestuje juniorka již ve čtvrtek 17.5 do Prahy. Ve 13:00 se představí na Strahově proti Spartě.

FC Baník Ostrava U21 - FC FASTAV Zlín U21 0:1 (0:1)

FC Baník Ostrava: Budínský – Helešic, Meschaninov, Azatskyi, Kania, Lehnert (73. Blejchar), Bolf, Hejl (46. Ptáček), Mládek (64. Rizvanov), Stáňa, Kubík (64. Dolba)

FC Fastav Zlín: Šiška – Zahradník, Tkadlec A., Bijimine, Nečas, Venený Traore, Mlýnek M. (89. Košák), Gettler (82. Votava), Džafič (90. Hellebrand J.), Traore, Beauguel

Branky: 5. Beauguel    ŽK: Meschaninov - Traore, Venený