FC Zlín oficiální web

Juniorka v gólové přestřelce remizovala s Baníkem Ostrava

22.08.2018

Po vítězství nad Brnem se juniorka utkala netradičně v úterý ve Spytihněvi proti Baníku Ostrava. Mladí ševci v zápase dvakrát vedli, zahodili penaltu a nakonec museli být rádi za remízový stav, protože vyrovnávali až pár minut před koncem.

První poločas začal šancí ostravských po hlavičce z rohového kopu. Z následného protiútoku, ale udeřilo na druhé straně. Přesným centrem našel Masař ve vápně Jakubova a ten nadvakrát propálil Budinského, 1:0.

V 9. minutě byla v síti další branka. Po dalším rohovém kopu zůstal opět osamocený hostující Kubík a hlavou nedal Šiškovi šanci, 1:1.

Ve 20. minutě mohl přidat svou druhou trefu Jakubov, bohužel prázdnou bránu po přihrávce Hronka netrefil. Za chvíli měl doslova na hlavě gól i Gettler, ale z malého vápna mířil jen do tyče.

A o pár chvil později se krásně uvolnil v pokutovém území Masař, který přihrávkou pod sebe našel Holíka a ten střelou do protipohybu propálil Budinského, 2:1.

Druhý poločas začal pro zlínské téměř ideálně. Hned po pár vteřinách byl ve vápně faulován Masař a byla nařízena penalta. K té se postavil Hronek a zamířil k pravé tyči. Bohužel jeho úmysl vystihl Budinský a střelu dokázal zneškodnit.

V 67. minutě se opět měnilo skóre. Po rohovém kopu tečoval míč před Šiškou Chvěja a srovnal tak stav na 2:2. Za okamžik se hosté mohli dostat i do vedení. Po nepříjemné střele z pokutového území mezi nohy Šišky zazvonila domácí tyč.

V 79. minutě se hosté bohužel radovali potřetí. Po nedorozumění ve zlínské obraně se prosadil střelou do prázdné brány Chvěja, 2:3. Zlínským se stav vůbec nelíbil, a proto se ihned hnali za vyrovnáním.

To se jim v 83. minutě povedlo. Střídající Novák se protáhl podél brankové čáry, přihrál míč do pokutového území na Hronka a ten z bezprostřední blízkosti překonal Budinksého, 3:3.

Další zápas hraje naše juniorka opět v úterý na hřišti Sigmy Olomouc. Výkop je ve 13h.

FC FASTAV Zlín U21 - FC Baník Ostrava 3:3 (2:1)