Juniorka vyhrála nad Jabloncem

15.04.2019

Třetí utkání v nadstavbové části Juniorské ligy vyšlo zlínským hráčům na výbornou. I s pomocí několika hráčů A týmu dokázala porazit Jablonec.

Úvod zápasu začal o půl hodiny později, protože jablonečtí uvízli na D1. To ale na nich nebylo nějak znát a dokonce v 15. minutě šli po sraženém centru do vedení, 0:1.

Ihned po inkasované brance měl na kopačce vyrovnání Vyhnal, který mířil vysoko nad. Za chvíli opět po vybídnutí Džafiče mohl skórovat Vyhnal, ale i tentokrát nedokázal prostřelit Richtera.

To se podařilo až ve 21. minutě Vyhnalovi, který doklepl rohový kop do prázdné brány, 1:1. Za chvíli málem udeřilo i na druhé straně, kdy odražený míč z rohového kopu mířil jen těsně mimo Šiškovu svatyni.

A v závěru poločasu měli zlínští dvě velké příležitosti. Nejprve Vyhnal nevyužil krásný centr Červenky. A podruhé uháněl sám na brankáře Jakubov, ale s míčem vymýšlel tak dlouho, až mu ho obránci sebrali.

Druhý poločas začal pro zlínské nejlépe jak mohl. Slaměna podnikl průnik po pravé straně, odkud dal střílený centr do vápna, který šťastně trefil Jakubova a odrazil se do sítě, 2:1.

Jablonečtí zahrozili nepříjemným centrem, který naštěstí netrefil hostující útočník, protože by dával do poloprázdné brány. A za chvíli předvedl krásný moment hostující hráč, který natáhl ke střele z nějakých 25m a orazítkoval levou tyč zlínské brány.

Ale od této chvíle se hrálo jen na jednu bránu. Podio vyslal k samostatnému úniku Džafiče a ten i v pádu zvýšil na 3:1. O pár minut později předvedli zlínští krásnou přízemní kombinaci, u které byl na konci Vyhnal a pohodlně skóroval, 4:1.

A to ještě nebylo vše, protože po ztrátě hostujícího obránce uháněl sám na brankáře Mlýnek a zvýšil na konečných 5:1.
Další utkání sehrají ševci v sobotu v Jihlavě.

FC FASTAV Zlín U21 – FK Jablonec U21 5:1 (1:1)

FC Fastav Zlín: Šiška – Červenka (62. Mlýnek), Podio, Košák, Vyhnal (77. Novák), Džafič, Zahradník (70. Tkadlec), Jakubov (81. Kolář), Venený (81. Gettler), Slaměna, Nečas

FK Jablonec: Richter – Hani (52. Urbánek, 76. Štěpánek), Petržilka, Peřina, Díl, Pour (46. Bělina), Haitl, Kebísek, Šohaj (64. Landfeld), Horáček, Hajdo

Branky: 21. a 73. Vyhnal, 48. Jakubov, 68. Džafič, 79. Mlýnek – 15. Venený (vlastní)
Rozhodčí: Mojžíš – Pochylý, Dohnálek
ŽK: Pour (Jablonec)