Juniorka ztratila body s Karvinou

30.04.2018

Zlínská juniorka se představila po týdenní zápasové odmlce na zlínské Vršavě, kde chtěla získat první tři body v nadstavbové části Juniorské ligy. To se jí nepodařilo, i když šest minut před koncem vedla ještě o dvě branky.

V krásném letním počasí přítomní diváci na branku dlouho nečekali. Hned v 11. minutě se měnilo skóre. Po špatné zlínské rozehrávce a ukázkové brejkové situaci se prosadil Galuška, 0:1.

Ale hned v zápětí zlínští vyrovnali. Po kombinaci ve středu hřiště se dostal míč k Džafičovi, který přihrál Mlýnkovi a ten po střele na dva doteky uklidil míč za levou tyč Ciupovi brány, 1:1.

Zlínští pokračovali v aktivní hře a dále se tlačili před karvinskou bránu. Hosté se snažili hrát na rychlé protiútoky, ale domácí hráči je k nim nepouštěli. Na konci první půlhodiny měli zlínští dobrou příležitost, Gettler se ocitl po zpětné přihrávce sám ve vápně, ale jeho střela byla bohužel zblokována.

Za chvíli dvakrát nebezpečně hlavičkoval Košák po rohových kopech, ale jednou nezamířil přesně. A v 37. minutě už zlínští vedli. Po dobrém pressinku u pokutového území karvinských se po odraženém míči prosadil střelou do šibenice Džafič, 2:1.

Druhý poločas pokračovala zlínská juniorka v aktivním pojetí hry a začala si postupně vytvářet brankové příležitosti. Hned tu první zlínští bohužel překombinovali, kdy se snažili dostat míč až do prázdné brány, ale hostující obránce byl proti a jejich střelu stihl zblokovat.

V 61. minutě to již bylo o dvě branky. Po křižném míči za obranu našel před bránou Zahradník volného Mlýnka a ten opět po pěkné střele na zadní tyč překonal Ciupu, 3:1.

Po vstřelené brance to vypadalo pro domácí nadějně, stále přehrávali hostující celek, ale bohužel začali zahazovat vyložené brankové příležitosti. Dvakrát se dostal do dobré střelecké pozice Džafič, jednou Beauguel. Bohužel ani tito hráči nepřidali potřebnou pojistku a Karviná začala trestat.

Nejprve v 85. minutě se po zmatku ve zlínském vápně prosadil pohotovou střelou Ramirez, 3:2.

Karviná vycítila šanci, snažila se tlačit dopředu, ale obrovské šance měli zlínští. Hostující Ciupa předvedl dva výborné zákroky, kdy nejprve vychytal z bezprostřední blízkosti Beauguela a poté se vytáhl i proti dorážce Džafiče. Za chvíli se řítil sám na brankáře opět francouzský útočník, ale ani tentokrát nezamířil mezi tři tyče.

A tak přišel v 93. minutě velký šok pro zlínské. Centrovaný míči z autového vhazování propadl až za záda Dostála, 3:3.

Další utkání hraje juniorka opět doma, v pondělí 7.5. ve 13:00 vyzve na zlínské Letné juniorku Hradce Králové!

FC FASTAV Zlín U21 – MFK Karviná U21 3:3 (2:1)

Branky: 15., 61. Mlýnek V., 37. Džafič – 11. Galuška, 85. Ramirez, 93. Šulek ŽK: Gettler