Na závěr přípravy těsná porážka s Austrií

13.07.2024

Náš tým až v posledním přípravném zápase přišel o letní neporazitelnost. Ševci v generálce na start Chance Národní ligy podlehli v Generali Areně domácí Austrii Vídeň 0:1. Jedinou branku účastníkaKonferenční ligy, jehož čeká dvojzápas s finským Ilves Tampere, vstřelil v 10. minutě Fritz, který dorazil do sítě míč po neproměněné penaltě. Ševci v závěru dohrávali bez vyloučeného Natchkebii v deseti.

Austria Vídeň

1:0

1:0

léto - 5. kolo - Přípravné zápasy, 13.7.2024, 11.00 hod.
Generali-Arena, Vídeň

FC Zlín

Branky: 10. Fitz ČK: 70. Natchkebia

Počet diváků: 250

Austria Vídeň: Sahin-Radlinger - Ranftl (77.Pazourek), Plavotic (77.Martins), Meisl (77.Galvao), Guenouche (77.Linlöf), Gruber (61.Cristiano), Potzmann, Barry (61.Wels), Fischer (77.Saljic), Fitz (77.Vučic), Malone (61.Huskovic). Trenér: Stephan Helm

FC Zlín: Dostál – Polášek (46. Reiter), Simerský, Černín (67. Tkáč), Bartošák (77. Kulíšek) – Vukadinović (71. Červinka), Didiba, Nombil (76. Ovesný), Buchvaldek (46. Machalík), Natchkebia – Poznar (76. Brandner). Trenér: Červenka

Ševci v generálce navlékli nové dresy, z pozice kapitána je vedl stoper Simerský. Z letních posil nastoupili v základní sestavě Buchvaldek s navrátilcem Poznarem, naopak Brandner s Machalíkem zůstali jen mezi náhradníky a do hry zasáhli až po změně stran.

Austria vstoupila do utkání lépe, v úvodu střetnutí byla aktivnější, nebezpečnější a v 10. minutě šla do vedení.

Didiba v pokutovém území fauloval protihráče a rakouský sudí nařídil pokutový kop. Míč si vzal Fitz. Brankář Dostál směr jeho rány vystihl a penaltu parádně zneškodnil, jenže k dorážce se dostal neúspěšný střelec a na druhý pokus naši jedničku překonal.

Domácí tým měl dál herně navrch, neustále se tlačil do zakončení. Po Fitzově přihrávce nebezpečně pálil pod břevno Barry, Dostál míč bravurně vytáhl na roh.

Ševci ale postupně vyrovnali hru, začali se rovněž osmělovat. Poprvé pořádně zahrozili až po občerstvovací přestávce. Didiba přesným pasem za obranu vysunul Vukadinoviće, který přehodil vyběhnutého gólmana Şahin -Radlingere, míč ale mezi tři tyče nedostal.

Ještě předtím pálil Poznar. Jeho pokus ale obránce Austrie zblokoval. Náš forvard se pak dostal do zakončení ve 31. minutě, po centru Poláška mířil hlavou těsně nad.

Následně to z velké dálky zkoušel stoper Černín, míč skončil ale na tribuně.

Na konci první půle zahrozila znovu i Austria, Fischer ale po průniku Guenouche nepropálil pevné zlínské bloky.

Ševci těsně před přestávkou předvedli parádní akci. Poznar přihrávkou do křídla vysunul Vukadinoviće. Po jeho centru zakončoval v nastaveném čase první půle osamocený Didiba, jeho ránu z voleje vyrazil Şahin-Radlinger na roh.

Začátek druhé půle patřil spíše našemu mužstvu. Blízko vyrovnání byl Natchkebia. Jeho padající střela skončila jen těsně vedle zadní tyče.

Na druhé straně vedení rakouského týmu mohl navýšit Fritz, ve vyložené šanci ale Dostála nepřekonal.

Vzápětí se do šance hnal střídající Machalík, zbavil se obránce, ale do střely se mu vložil další domácí zadák. Následně to technicky zkoušel Didiba, brankář Austrie chytrý pokus z osmnácti metrů vytěsnil konečky prstů na roh.

V 70. minutě šel náš tým do deseti. Natchkebia v pokutovém území soupeře nafilmoval pád a jelikož předtím diskutoval s rozhodčím, byl po druhé žluté kartě vyloučen.

Austria mohla v přesilovce své vedení navýšit, střídající Cristiano po centru Fritze dorážel zblízka mimo.

Stejný hráč pak nepotrestal chybnou rozehrávku mladíka Ovesného, po kličce Dostálovi mířil jen do boční sítě.

My jsme i v oslabení mohl skóre v poslední minutě srovnat, Simerský ale hlavičkoval těsně vedle.

Naši fotbalisté si v neděli odpočinou a od pondělí se budou v domácím prostředí připravovat na start Chance Národní ligy. Ševci se na úvod představí v Brně, kde příští sobotu od 16.30 vyzvou Líšeň.