Nepřízeň počasí ovlivnila oslavy 80 let fotbalu Sokola Častkov

30.07.2022

V roce 1942 otec našeho trenéra pana Poláška, se svými kamarády založil fotbalový klub v obci Častkov. V Hameleho hanácké župě fotbalové, byl zaregistrován Sokol Častkov v období Protektorátu Čechy a Morava, což s odstupem času musíme s úctou ocenit, jako projev silného vlasteneckého ducha a odvahy těchto občanů, pro náš národ v nelehké době.

Hráči a vedení mužstva SG FC Zlín potvrdilo účast organizátorům tohoto výročí zápasu v Častkově i přesto, že kolidovalo se začátkem sezóny 2022 - 2023 FORTUNA:LIGY a odpoledním utkáním FC Trinity Zlín s FK Mladá Boleslav.

Zodpovědnost našich hráčů kvalitně reprezentovat zlínský fotbal, se opět prokázala a tak mohl trenér Miroslav Polášek do utkání s místním Sokolem nominovat následující základní sestavu SG FC Zlín:
PAVELKA  - KORVAS - VÁŃA - RYŠKA ml. - URBÁNEK,   MACHŮ - RYŠKA st. - ONDA - MÁČALA,  JAROŠ  - ZÁMORSKÝ.
Na střídání připraveni: Hellebrand,Julina,Janča,Čechmánek, Čabla a Machala. Realizační tým: Miroslav Polášek - trenér. Asistenti: Ivan Blaha, Petr Klhůfek. Kustod: Jaroslav Jurča.

Kvalitní soupeř zahájil utkání bez respektu a vzhledem k podstatně nižšímu věkovému průměru, udržoval vysoké tempo hry a již v 5. minutě šel do vedení 1:0 brankou Pindriče. Naše hra se postupně zlepšovala a soupeře jsme převyšovali jak po technické, tak i taktické stránce hry. Hrálo se po dohodě 2 x 30 minut na podmáčeném terénu za stálého deště. Oporou našeho mužstva byl opět brankář Víťa Pavelka a tentokrát střelecky disponovaný Aleš Hellebrad.

SOKOL ČASTKOV      vs.        SG FC ZLÍN           2:3

Branky: 5. Pindrič, 35. Tureček  - 20. a 22. Hellebrand, 59. Máčala

Po utkání se dostalo zaslouženého ocenění našemu trenéru Miroslavu Poláškovi, místnímu rodáku, za dlouholetou spolupráci s fotbalovým klubem Sokol Častkov. U příležitosti těchto fotbalových oslav, byl organizátory pozván také Petr Uličný jako host a dlouholetý trenérský kamarád Mirka Poláška. Rodinné vazby na obec Častkov má také náš hráč Honza Janča a bývalý řed.klubu ing. Josef Duda, který bohužel již není mezi námi.