Po obratu s polským týmem slavíme první výhru v letní přípravě

06.07.2024

Po třech remízách si v letní přípravě připisujeme první výhru. Náš tým v předposledním zápase před startem nové sezony Chance Národní Ligy zdolal na hřišti Polanky nad Odrou polský třetiligový celek Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2. Na obratu se brankami podíleli mladíci Ovesný s Červinkou, vítězný gól si připsal Vukadinović. Už v první půli se parádně nůžkami prosadil Ndiaye. Za soupeře skórovali Majsterek, a Misztal.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała

2:4

1:1

léto - 4. kolo - Přípravné zápasy, 6.7.2024, 11.00 hod.
Polanka nad Odrou

FC Zlín

Branky: 29. Majsterek, 59. Misztal - 15. Ndiaye, 67. Ovesný, 89. Vukadinović, 90.+1 Červinka

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała:

FC Zlín: Bachůrek (60. Dostál) – Hönig (60. Polášek), Slouk (46. Simerský), Didiba, Reiter (46. Natchkebia) – Červinka (60. Vukadinović), Nombil (60. Kulíšek), Švach, Tkáč (46. Machalík), Ovesný – Ndiaye (60. Poznar). Trenér: Červenka.

Dres ševců poprvé v letní přípravě navlékli Reiter s Tkáčem, v základní sestavě byli i brankář Bachůrek či další mladíci Ovesný s Červinkou.

Našemu týmu vyšel vstup do utkání, po úvodním oťukávání udeřili. Skóre v 15. minutě otevřel Ndiaye, který se parádně trefil nůžkami po centru Reitera.

Polský celek měl v první půli o něco více ze hry a výsledek po standardní situaci srovnal. Po centru z ravé strany se prosadil Majsterek.

Zbytek úvodní části byl vyrovnaný, bez větších šancí. Ševci sice těsně před přestávkou skóroval, sudí ale branku Ndiayeho neuznal kvůli ofsajdu.

Tým Podbeskidzie Bielsko-Biała zahrozil hned v úvodu druhé půle, brankář Bachůrek ale spoluhráče podržel.

Podruhé inkasoval až v 59. minutě, kdy skóroval Misztal. Trenér Červenka za nepříznivého stavu 1:2 protočil sestavu, do hry poslal většinu náhradníků.

Ševci zvýšili úsilí, obrátky a skóre srovnali. Po přihrávce Natchkebii se Vukadinović zbavil obránce, přesným centrem našel nepokrytého Ovesného a zlínský mladík premiérovým gólem mezi muži srovnal na 2:2.

Závěr byl otevřený, plný faulů, standardních situací. Náš tým šel více za výhrou a díky i prostřídání strhl výsledek na svoji stranu.

V 87. minutě dostal Poznar přesnou přízemní přihrávkou vysunul do úniku Vukadinoviće. Zkušený křídelník prchl polským zadákům a střelou k levé tyči završil obrat.

V nastaveném čase završil náš triumf Červinka, jenž do sítě dorazil vyražený balon po trestném kopu.

Náš tým už mají před sebou pouze závěrečný zápas před startem Chance Národní Ligy. V generálce na novou sezonu se představí příští sobotu ve Vídni, kde se postaví domácí Austrii.