Smutná zpráva pro příznivce zlínského fotbalu. Ve věku 76 let zemřel pan Jaroslav Jugas

16.06.2022

V neděli 12.6. 2022 přišla smutná zpráva. Ve věku 76 let nás po dlouhodobé nemoci navždy opustil pan Jaroslav Jugas - legenda zlínského fotbalu z 60. až 70. let minulého stolení. Celý zlínský klub vyjadřuje upřímnou soustrast.

Jaroslav Jugas byl odchovancem zlínského klubu. Během své fotbalové kariéry, kromě vojenské základní služby, byl věrný žlutomodrým barvám našeho klubu. Odehrál v něm více jak 750 mistrovských a přátelských utkání, čímž se řadí v historii na druhé místo, za legendárního obránce SK Baťa, Miloslava Nováka.

Jeho kariéra gradovala v letech 1969 - 71, kdy se jako stálý člen základní sestavy mužstva tehdejší TJG podílel na postupu a působení v I. fotbalové lize ČSSR. S mužstvem TJG vyhrál Československý pohár, byl kapitánem mužstva a se svými spoluhráči hrál druhou nejvyšší evropskou soutěž "Pohár vítězů pohárů", kde byli nešťastně vyřazeni po vítězných předkolech ve II.kole s PSV  Eindhoven.

Po ukončení aktivní kariéry přešel na trenérskou činnost a ve funkci asistenta spolupracoval s trenéry jako byli J. Fábera, F. Žůrek, M. Bekeský nebo Jos. Kučera.

Členové a hráči Staré gardy budou na Jardu s úctou vzpomínat a oceňovat jeho povahové a profesionální zásady, kterými se vyznačoval. Skromnost, pokora a odpovědnost ke kolektivu a rodině.

Jardo - budeš nám v partě SG FC Zlín chybět - ČEST TVOJI PAMÁTCE!