Stará garda zvítězila v Těšnovicích

03.07.2022

Na hříšti v těšnovickém údolí zorganizoval místní fotbalový klub oslavu 50. letého výročí založení v obci Těšnovice. Místní občané včetně hostů si užili zdařilé a zábavné odpoledne, včetně zajimavé tomboly. Hlavní bodem programu však bylo naše utkání s bývalými hráči Těšnovic. Soupeř se na utkání zřetelně řádně připravil, disponoval 22 hráči, z nichž značná část ještě hraje aktivně soutěže nižších tříd kroměřížského okresu.

Naše mužstvo tentokrát vedl do utkání hlavní trenér Miroslav Polášek s asistentem Ivanem Blahou. Hrací doba dohodnuta na 2 x 35 minut. Po taktické přípravě poslali na hřiště tuto základní sestavu: PAVELKA  - ČELŮSTKA , VÁŇA,  KLHŮFEK  "C", ŠLAHAŘ, MACHŮ, ONDA, NOVOTNÝ, MÁČALA, JAROŠ, NEHODA

Na střídání byli připraveni hráči : Lošťák, Zámorský, Červenka, Čabla a Čechmánek.

Do utkání jsme vstoupili soustředěně a technickou hrou soupeře přehrávali. Do 18 min. jsme měli 3 - 4 gólové příležitosti, které zůstaly trestuhodně nevyužity. Mrzelo nás to, poněvadž soupeř střídáním poslal do hry aktivní hráče a ve 25 minuntě Radek Rosypálek střílí vedoucí branku na 1:0. V závěru poločasu nás hráči Těšnovic přehrávali a Víťa Pavelka, opět předvedl několik vynikajících zákroků a tak se stav nezměnil.

Do druhého poločasu vstupujeme s cílem vyrovnat stav utkání a vstřelit vedoucí branku. Gólové střely Nehody, Ondy a Machů, kryje rovněř kvalitní brankář soupeře. Opak je pravdou, Těšnovice z brejkové situace se dostávají do vedení 2:0 brankou Josefa Mršťáka a následně kryje Víťa Pavelka pokutový kop.

Naši treneři se rozhodují o změně rozestavení, protočí střídají hráče, na hrot vysouvají Oldu Zámorského a po jeho kombinac i Jirkou Jarošem snižujeme na 2:1. Naše hra se touto změnou značně změnila, dostáváme soupeře pod značný tlak a po rohovém kopu vyrovnává Zámorský stav utkání na 2:2. V 60. minutě otáčíme utkání v náš prospěch, když Petr Máčala po spolupráci s Novotným úspěšně zakončuje a jdeme do vedení 2:3.

Následuje i změna a střídání v kádru hráčů soupeře s viditelnou snahou o vyrovnání. Závěr utkání byl dramatický a dostal do varu i místní příznivce, kteří domácí mužstvo tlačili k vyrovnání. Utkání vyvrcholilo v rozmezí 69 - 70 minuty, kdy nejprve Jaroš zvyšuje naše vedení na 2:4 a v úplném závěru opět Mršťák uzavírá na konečných 3:4.

Branky: Mršťák 2x, Rosypálek - Jaroš 2x, Zámorský, Máčala

Další utkání SG FC Zlín, sehraje naše mužstvo 30.07.2022 na hřišti TJ Častkov. Vzhledem k utkání I. kola Fortuna - ligy mezi celky FC TRINITY Zlín a FK Mladá Boleslav již ve 13.30 hodin. Na utkání pojedeme auty a tak je velmi důležité potzvrzení závazné účasti, abychom s časovým předstihem mohli stanovit i personální obsazení vozidel!